World of Warcraft – gra przeglądarkowa

World of Warcraft to masowo wieloosobowa gra RPG online lub MMO. Została wydana 23 listopada 2004 roku przez Blizzard Entertainment i wciąż ma się dobrze – ze szczytem 12 milionów subskrybentów w 2010 roku, nadal jest najpopularniejszą grą MMORPG na świecie.

W tej grze przeglądarkowej gracze tworzą własne postacie i wyruszają na przygody w całym świecie Azeroth. Gra ma do tej pory dziewięć rozszerzeń i nadal jest uważana za jedną z najbardziej udanych gier, jakie kiedykolwiek powstały.

Dzięki World of Warcraft gracze mogą doświadczyć wirtualnego świata, w którym mogą wchodzić ze sobą w interakcje i korzystać z szerokiej gamy funkcji, zadań i działań. Było to jednak dalekie od rodzaju gier, w które ludzie graliby na swoich komputerach stacjonarnych.

World of Warcraft: Krótka historia

W 1994 roku trzech studentów Uniwersytetu Stanforda opracowało pierwszą wersję gry online. W 1997 roku musieli zmienić nazwę, ponieważ kolidowała z istniejącym znakiem towarowym. Nazwali ją „Lineage” i wydali jako darmową grę na komputery PC. W 1999 roku Lineage przekształciło się w Lineage II, które do dziś jest silne z ponad 10 milionami zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. Lineage II cieszył się coraz większą popularnością, gdy jego twórca postanowił w 2002 roku wyjść poza komputery PC, opracowując wersję na konsole.

World of Warcraft to masowo wieloosobowa gra RPG, opracowana przez Blizzard Entertainment. Gra ma aktualną wersję ponad 10 milionów graczy na całym świecie.

„World Of Warcraft – historia i przegląd”: 3 września 2019 r. uczczono 15. rocznicę World of Warcraft, ogłaszając przejęcie Cryptic Studios, co pozwoli franczyzie kontynuować z nową zawartością w przyszłości.

Akcja gry toczy się na planecie Azeroth w alternatywnym wszechświecie opartym na legendach ze Śródziemia. Fabuła obraca się wokół trzech grup: ludzi (grywalna rasa), orków i nocnych elfów, walczących o kontrolę nad cennymi zasobami i terytorium. „World Of Warcraft” został pierwotnie wydany jako oparta na subskrypcji gra typu massly multiplayer online RPG, ale po pięciu latach została zmieniona.

Gry przeglądarkowe, czyli gry komputerowe, w które można grać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, stały się nowym sposobem grania w gry. Dzięki łatwemu dostępowi i wysokiej jakości produkcji stają się preferowaną platformą do gier dla wielu graczy.

World of Warcraft to wieloosobowa gra online, w której każdego dnia bierze udział ponad 10 milionów aktywnych graczy. Gra została wydana w 2004 roku i stała się jednym z najpopularniejszych mmorpgów (masowo multiplayer online RPG) na świecie.

World of Warcraft to bardzo popularna gra stworzona przez Blizzard Entertainment. Ma model biznesowy oparty na subskrypcji, w którym gracze mogą płacić miesięczne lub roczne subskrypcje, aby grać w grę.

World of Warcraft to MMORPG, czyli gra typu MMO online RPG. Rozgrywka w World of Warcraft toczy się w świecie fantasy zwanym Azeroth, a jego rozszerzenie znane jest jako World of Warcraft: Cataclysm.

Rozgrywka polega na wykonywaniu zadań i zdobywaniu łupów, a ostatecznym celem gracza jest pokonanie ostatniego bossa i zostanie władcą/królową w „domyślnym” królestwie Azeroth.

World of Warcraft to popularna gra typu mmorpg (gra RPG online dla wielu graczy), która zapewnia graczom duży świat pełen interesujących treści do odkrycia. Gra zdobyła taką popularność, że konkuruje z niektórymi z najpopularniejszych gier w branży, takimi jak PUBG i Fortnite Battle Royale.

World of Warcraft bierze swoją nazwę od serii Warcraft, która jest epickim gatunkiem fantasy osadzonej w Azeroth – świecie spustoszonym przez wojnę. World of Warcraft pozwala graczom wejść do Azeroth i walczyć u boku swoich przyjaciół, aby chronić świat przed zniszczeniem.

W przeciwieństwie do innych masowych gier online dla wielu graczy, World of Warcraft korzysta z modelu subskrypcji, w którym gracze płacą miesięcznie lub rocznie za dostęp do nowych wydań treści, a także za dostęp do punktów doświadczenia, poziomów,